شهر گوانجو

خانه شهر گوانجو

مراکز و بازارهای عمده فروشی در گوانجو

در شهر گوانجو صدها بازار عمده¬ فروشی برای انواع کالاها وجود دارد. این شهر مرکز توزیع کالا نه تنها در جنوب چین که در کل دنیا محسوب میشود. به طورکلی همۀ استان گواندونگ (استانی که شهر گوانجو در اون هست) به مرکز مبادلۀ پارچه، پوشاک، چرم و کالاهای الکترونیکی شهرت دارد. در اینجا لیست و توضیحات برخی از بازارهای عمده فروشی شهر گوانجو آمده است. (درصورتیکه به اطلاعات دقیقتر و کاملتر احتیاج داشتین، میتوانید با ایمیل و یا تلفن ما در تماس باشید)

بازار های عمده فروشی پوشاک

1-بازار لباس بی ما (اسب سفید در معنای چینی (bai ma)(白马)

این مرکز خرید که مساحتش بیش از 6000 متر و 10 طبقه است، از سال 1993 شروع به کار کرده. 4 طبقه از این ساختمان رو مغازه تشکیل داده است .بی ما بزرگترین بازار پوشاک گوانجوست که روزانه 10 ها هزار نفر را به خود جذب می کند و درآمد سالانۀ اش بیش از 30 میلیارد یوان تخمین زده شده است . بی ما مرکز خرید عمدۀ پوشاک محسوب می شود و معمولا حداقل سفارش کالا در آن 100 قطعه هست که طی کمتر از 15 روز به سفارش دهنده تحویل میشود. بی ما مرکز برندهای داخلی پوشاک هست. باتوجه به اینکه قیمت پوشاک در این بازار عمده کمتر از سایر پاساژها و مغازه هاست، بسیاری از افراد برای خرید شخصی هم به آن مراجعه می کنند. بازار ساعت، کفش، پاساژ کالاهای کره ای، شال و روسری و غیره. ضمنا بی ما در مجاورت یکی از ترمینالهای شهر قرار گرفته و رفت و آمد به آن بسیار آسان استِ.

2- بازار جان شی لو (zhan Xi Lu) (广州市站西路)

کلا جان شی لو یکی از شناخته شده ترین بازارهای فروش کالاهای فیک (البته با کیفیتهای مختلف) است. در خیابان جان شی علاوه بر لباس بازار ساعت، کیف و کفش، موبایل و غیره فیک یا همون غیراصل هم هست که در بخش خودشون اشاره میکنم.

3- بازار پوشاک لیو هوآ (liu Hua )

این بازار که چندین بازار عمده فروشی بزرگ را در خود جای داده از سال 1996 شروع به کار کرده و سالانه بیش از 40 میلیارد دلار درآمد داره. این بازار فضای به بزرگی 15 هزار متر و 1000 مغازه داره و 1500 متر آن به کارگو اختصاص داده شده.

4-بازار لباس زیر جین شیانگ

بزرگترین بازار لباس زیر و جوراب گوانجو، در این بازار میتوانید به تنوع بی پایانی از انواع محصولات تولیدکنندگان داخلی و خارجی دسترسی داشته باشید.

5- بازار بین¬ المللی شین¬تانگ جینز سیتی (XinTang International Jeans City)

این بازار عمده فروشی که البته امکان خرید شخصی هم در آن هست، قطب مهمی برای صادرات و واردات، تحقیق و توسعه در حوزه های مربوطه، آموزش، انبارداری، دفاتر کارگو و مرکز تجارت های چندجانبه محسوب میشه. این بازار به “شهر جین چین” نامگذاری شده است.

6- بازار پوشاک بچه

بازار لباس نوزاد و بچۀ گواندونگ در حیابان جُن شَن (zhon shan ba road ) قرار دارد. در این بازار که مساحتی نزدیک به 10 هزار متر مربع رو به خودش اختصاص داده ، در حدود 300 مغازه واقع شده و مرکز 5 هزار دفتر تولید و پخش کارخانه¬ های چینی، هنگ¬ کنگی و تایوانی هستند. فروش سالانۀ این مرکز در حدود 10 میلیارد یوان برآورد شده است.

7-بازار لباس و ملزومات عروس جیانگنان (jiangnan)

این بازار که بهش خیابان لباس عروس هم گفته میشود، بزرگترین بازار لباس و ملزومات عروس در استان گواندونگ است. این بازار از دهۀ 1980 آغاز به کار کرده و از همان زمان یکی از بازارهایی بوده که خریداران را از سراسر دنیا به خود جذب میکرده است. انواع سبک های لباس عروس در این بازار به فروش میرسد؛ از سبک غربی گرفته تا چینی. افرادی که تمایل دارند برای خرید شخصی به اینجا مراجعه کنند میتوانند لباس اجاره و یا بنا به سلیقۀ خود سفارش دوخت بدهند. لباس نامزدی و شب هم در این بازار بزرگ و جذاب بفروش میرسد.

بازارهای عمده فروشی چرم

1-مرکز تجاری جهانی چرم بَیون گوانجو 白云皮具世界 Baiyun World Leather Trading Center

این مرکز شامل 5 ساختمان بزرگ میشود که روی هم رفته 1700 مغازه را در خود جای داده است . بیون بازار بزرگ کیف دستی، کیف پول، چمدان و کفش چرم و بسیاری دیگر از محصولات چرمیست. تعداد بیشماری از برندهای شناخته شده و نشده در این بازار محصولات خود را ارائه میدهند و کالاهای فیک هم با انواع کیفیتها در دسترس هست.

2-بازار چرم ای¬سِن (yi Sen Leader Market)

این سن هم در نزدیکی همین بازار هست.

3-شهرچرم هوآدو شیلینگ (Huadu Shiling Internation Leader City)

این مرکز چرم در فاصلۀ 20 کیلومتری مرکز شهر گوانجوست، فضایی به مساحت 230 هزار متر مربع را به خود اختصاص و 2100 مغازه را در خود جای داده است. 4 هزار شرکت تولیدی و تجاری در آن کار میکنند و در سال بیش از 230 میلیون کالای چرم به فروش میرساند. بازار چرم استان گوانگدونگ نیمی از بازار چرم چین را گرفته است. این مرکز سالانه 500 هزار خریدار از سراسر دنیا جذب میکند.

بازارهای عمده فروشی کفش

 

1- مجموعۀ جان شی zhanxi Road

یکی از مراکز اصلی بازار کفش گوانجو در خیابان جان شی قرار دارد. در اینجا چندین بازار و پاساژ کفش فروشی دیده میشود که بعضی از آنها عبارتند از: بازار کفش شینگ هائو این بازار، قدیمیترین و مرکز بزرگ تجارت کفش در گوانجو و به عبارتی در چین محسوب میشود. اینجا که در سال 1998 ساخته شده است، 5 ساختمان مجزا دارد که هرکدوم به طور جداگانه بازار بزرگ کفش هستند. بازار کفش بو یون تیان دی Bu Yun Tian Di 步云天地 این بازار بزرگ کفش هم در نزدیکی ایستگاه قطار گوانجو واقع شده است.

2- شهر کفش گوانجو Guangzhou EuroCommerial Plaza Shoes City

اینجا یکی از بازارهای مهم کفش نه تنها در گوانجو بلکه در چین محسوب میشود که از تعداد بسیار زیادی تولیدکنندگان داخلی و خارجی تشکیل شده است. این مرکز به خاطر مدیریت بسیار پیشرفته و موفقی که دارد عنوان “بازار متمدن استان گوادونگ” را دارد.

3-کلانشهر کفش گوانجو Guangzhou Metropolis Shoes City

یکی از بزرگترین بازارهای کفش چین در نزدیکی اداره مهاجرت گوانجو و وانلینک معروف قرار دارد. این بازار عمده فروشی بیش از 22 هزار متر مربع مساحت و تعداد 800 مغازه دارد که بعضا تک فروشی هم میکنند و به خصوص در ایام نزدیک عید حراج دارند. این بازار تا حد زیادی بازار کفش داخلی چین را تامین میکند. یعنی فروشنده ¬ها از سایر شهرهای چین به اینجا آمده و کالاهای موردنیازشون را خریداری میکنند. کلانهشر کفش گوانجو نام تنها یکی از پاساژهاییست که در این منطقه قرار دارد. در اطراف این پاساژ، چندین پاساژ و بازار دیگر هم هست.

بازاهای عمده فروشی پارچه

 

1-بازار پارچۀ های¬سون (highsun Fabric Market (海印布匹市场

این بازار پارچه هم محل خرید عمده و هم خرید خرده هست. باتوجه به اینکه اینجا تنها یک پاساژ 4 طبقه با 400 مغازه است و در مقایسه با سایر بازارهای عمده¬ فروشی گوانجو بازار کوچکی محسوب می¬شود، بعضیها این بازار رو در دستۀ بازارهای خرید شخصی قرار میدهند اما بسیاری از خریداران عمدۀ پارچه، خرید خود را از همین بازار انجام میدهند. در اینجا همۀ انواع پارچه و ابزار تزئینی برای لباس وجود دارد.

2- بازار پارچۀ جونگ دا zhongda Fabric Market

جونگ¬دا دومین بازار بزرگ عمده فروشی پارچه در چین هست. در این منطقه تعداد بسیار زیادی ساختمان و خیابان وجود دارد که در آن¬ها تعداد بیشماری مغازه و نمایندگی فروش پارچه دیده می شود .

3-شهر پارچۀ تیان شیونگ凤和天雄纺织城

اینجا بازار انواع پارچه¬ های وارداتی و داخلی محسوب می¬شود که در آن انواع پارچه و الیاف مصنوعی، کتان، ابریشم، پنبه، چرم و غیره دیده میشود. لباس و ابزار تزیینی لباس هم در این بازار به وفور هست.

4- بازار پارچۀ گوانفو Guangfu South Road Fabric and Textile Supplies

این بازار قدیمی¬ترین بازار پارچۀ گوانجو است.

بازار عمده فروشی لوازم تحریر

بازار عمده فروشی لوازم تحریر و اداری در گوانجو در منطقه¬ ای بنام liwan قرار دارد که در زیر با جزئیات بیشتر معرفی شدند:

1-بازار هوان¬شا Guangzhou Huangsha Stationery Market

در اینجا دو مرکز خرید عمدۀ لوازم تحریر قرار دارد که عبارتند از مرکز خرید اچ اند اچ و مرکز توزیع لوازم تحریر ای¬یوَن. در اینجا علاوه¬بر لوازم تحریر، اسباب¬بازی و کالاهای تزئینی هم به فروش میرسد.

2-بازار عمده¬ فروشی کالاهای ورزشی و لوازم اداری نانان (na’nan)

این بازار هم در همین منطقه قرار دارد.

3-پاساژ جائو یانگ Zhao Goods Wholesale Mall

اینجا یکی از محل های بزرگ فروش لوازم تحریره که در حدود 400 مغازه در آن وجود دارد.

بازارهای عمده فروشی لوازم الکترونیکی

 

1-بازار وسایل الکترونیکی تیان¬خه (tianhe)

تیان¬خه یکی از منطقه¬ های بسیار بزرگ گوانجوست که خودش شامل چندین محله میشود. این که گفته می¬شود بازار کامپیوتر تیان¬خه، منظور بازارها و پاساژهای بزرگ و متنوعی است که در این منطقه قرارگرفته است.

2- بازار کامپیوتر پاسفیک (太平洋电脑城) (Pacific Computer Market)

یکی از بزرگترین بازارهای کامپیوتر چین همین بازار می باشد که در آن انواع کامپیوتر و هرچیزی که به کامپیوتر ربط دارد، به فروش میرسد.

3-بازار موبایل نانفانداشا (南方大厦)(Nan Fang Da Sha)

اینجا یکی از مراکز پخش موبایل در چین است که در آن هرچیزی که به موبایل مربوط میشود، به فروش میرسد.

4- مرکز تجاری لوازم الکترونیکی شی¬چِنگ 西城商业电器城 / 西城电器城

Xicheng Commercial Electric Appliances Centre

5-بازار لوازم جانبی موبایل نیو ایژیا new Asia mobile phone accessories market

در نزدیکی خیابان کانگ¬وانگ نان، مرکز بزرگ عمده فروشی لوازم جانبی موبایل قرار دارد که یکی از آنها ساختمان نیو ایژیاست. در این ساختمان و ساختمانهای اطراف کالاهایی از جمله موبایل، لوازم جانبی موبایل، هدست بلوتوث، یواس¬بی، باطری، کارت حافظه، ابزار تعمیر موبایل، لوازم یدکی، شارژر و کالاهای مشابه به فروش میرسد.

6- بازار پرینتر printer Material Market

اینجا بازار کوچکی است که در آن پرینتر و وسایل مربوط به آن به فروش میرسد.

7- بازار موبایل دست دوم اوشان Aoxun Second Hand Mobile Phones Town Center

بازار عمده فروشی لوازم آرایش

 

1-بازار لوازم آرایش میبوچنگ (meio cheng)

این بازار بزرگترین بازار کالاهای آرایشی و زیبایی در منطقۀ آسیا- اقیانوسیه است. این بازار یکی از 12 طرح کلیدی تجاری است که توسط دولت گوانجو حمایت میشود. در این بازار 2 بار در سال در بهار و پاییز نمایشگاه برگزار میشود که در آن بسیاری از برندهای معروف چینی، اروپایی، آمریکایی و شرق آسیایی شرکت میکنند.

2-بازار لوازم آرایش شینگ¬فا و ای¬فا Xingfa and Yifa plaza
3-شهر محصولات آرایش –بهداشتی جونگ¬رو Zhongren Cosmetics City

بازار لوازم خانه

ه

1-بازارهای عمدۀ مبلمان منزل در چهار منطقۀ گوانجو متمرکز شده اند که عبارتنداز

Fangcun, Guangzhou Da Dao South, Huangpu Da Dao, and Dashi in Panyu- Lecong furniture in Shunde,

2- بزرگترین بازار عمده فروشی مبلمان دنیا در شهر فوشان قرار دارد

این بازار که مساحتی به بزرگی 3 میلیون متر مربع را به خود اختصاص داده و چیزی در حدود 200 ساختمان مدرن فروش مبل در آن وجود دارد. در این بازار 200 هزار نوع مختلف کالا معامله میشود شامل اثاثیۀ اتاق ناهارخوری، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، لوازم هتل، رستوران، کافی¬شاپ، بار و غیره.

بازارهای مختلف در شهر گوانگجو (گوانجو) چین

1- بازار لباس در شهر گوانگجو چین
2- بازار ساعت در شهر گوانگجو چین
3- بازار بدلیجات و زیورآلات در شهر گوانگجو چین
4- بازار لوازم جانبی موبایل در شهر گوانگجو چین
5- بازار لوازم الکترونیک دوسته دوم در شهر گوانگجو چین
6-بازار کامپیوتر در شهر گوانگجو چین
7- بازار لوازم التحریر در شهر گوانگجو چین
8-بازار قاب عینک در شهر گوانگجو چین
9- بازار لباس زیر در شهر گوانگجو چین
10- بازار مبلمان و لوازم جانبی در شهر گوانگجو چین
11- بازار لوازم آشپزخانه در شهر گوانگجو چین
12- بازار لوستر و لوازم روشنایی در شهر گوانگجو چین
13-بازار لوازم دکوری مربوط به ساختمان در شهر گوانگجو چین
14- بازار بازار کیف در شهر گوانگجو چین
15- بازار کفش در شهر گوانگجو چین
16- بازار پارچه در شهر گوانگجو چین
17- بازار چرم و یراق آلات در شهر گوانگجو چین
18- بازار گل مصنوعی در شهر گوانگجو چین
19- بازار چای در شهر گوانگجو چین
20-بازار سرامیک در شهر گوانگجو چین
21-بازار لوازم ساختمان در شهر گوانگجو چین
22- بازار اسباب بازی و لوازم کادویی در شهر گوانگجو چین
23-بازار لباس بچه در شهر گوانگجو چین
24- بازار لوازم تبلیغاتی در شهر گوانگجو چین
25- بازار لوازم ورزشی در شهر گوانگجو چین
26-بازار لوازم آرایشی در شهر گوانگجو چین